Jak a kde lze NFC marketing použít?

Maloobchod

Jednoduchým a zároveň efektivním využitím NFC marketingu pro maloobchod jsou slevové kupóny. NFC tag může být umístěn například na výloze obchodu.

Uložení kontaktu na obchodního zástupce, realitního makléře

Pokud se firma zabývá obchodem, je efektivní na její plakát umísiti NFC tag s kontaktem na obchodního zástupce. Dobrým umístěním je také nabídková nástěnka, či plakát realitní kanceláře, kde může být umístěn NFC tag odesílající vizitku na příslušného realitního makléře.

Koncert, divadlo, výstava

Kulturní události bývají masově propagovány pomocí plakátů, proto je ideální na plakát umísit NFC tag, který bude odesílat informace o události ve formě položky kalendáře.

Objednávkový terminál – vstupenka do kina, jízdenka MHD

Aktivního zařízení na místo tagu lze využít různě, jednou z možností je terminál, pomocí kterého si zákazník může rezervovat, či přímo objednat vstupenku, či jízdenku. Ta může být po nadefinování placena například následným odesláním SMS v jednoduchém tvaru.

Zpětné volání

Zákazník přiloží mobilní zařízení k aktivnímu NFC zařízení a následně se otevře aplikace, do které může vložit svoje kontaktní údaje a dobu, ve které chce být kontaktován obchodním oddělením.

Nákupní galerie, obchodní dům, multikino

Uživatel si po přiložení telefonu ke kiosku může vybrat, jaký obsah chce do telefonu odeslat (například mapku galerie, slevové kupóny, vizitky na konkrétní zaměstnance, položku kalendáře s premiérou filmu, který chce navštívit, nebo si přímo rezervovat vstupenku. Výběr nemusí probíhat pouze na display telefonu, ale přímo na obrazovce kiosku.

Platby

Samostatným využitím jsou pak platební služby pomocí technologie NFC, bohužel se však nedaří najít společnou shodu mezi firmami, které by do tohoto procesu byly zakomponovány (vývojáři, prodejci, operátoři, banky) a proto zatím služby tohoto typu nejsou u nás dostupně.

 

Možností využití je opravdu hodně a jak se říká – naprogramovat se dá v zásadě všechno. Pokud máte jakékoli dotazy, nebo si nejste jisti, jestli se Váš nápad dá pomocí technologie NFC realizovat, neváhejte se na nás obrátit.

1 komentář u „Jak a kde lze NFC marketing použít?

  1. Pingback: Co je NFC? Informace o technologii NFC (Near Field Communication) | NFCtech.cz

Napsat komentář