Co lze pomocí NFC realizovat?

Platební služby

Díky NFC budete v budoucnu moci používat k placení místo vaší kreditní či debetní karty mobilní telefon. Ve spojených státech již dnes fungují platby mobilním telefonem prostřednictvím NFC, tuto možnost poskytuje například služba Google Wallet. Očekává se však nástup i mnohých dalších služeb, které připravují jak velcí hráči jako bankovní instituce, provozovatelé platebních karet a mobilní operátoři, tak i úplně nové start-up společnosti.

Terminál nabízející služby/obsah

Pomocí NFC je možné komunikovat s aktivním zařízením, nabízejícím více typů obsahu, nebo služeb. Po připojení, které trvá pouze 0.1milisekundy se vám na mobilu, nebo tabletu zobrazí menu, ve kterém zvolíte, o jaký obsah máte zájem. Může se jednat o výběr slevových kupónů, ale také o rezervaci vstupenky do kina, nebo pouze odeslání kontaktních údajů na vybraného obchodního zástupce vaší firmy.

Možností je nekonečně mnoho, jde jen o to, jaký obsah chcete odesílat a jakou službu poskytovat.

Bezpečné párovaní zařízení pro Bluetooth či Wifi komunikaci

Pomocí NFC lze spárovat například dva mobilní telefony, které poté budou komunikovat přes vybranou bezdrátovou technologii. Jde o spojení toho nejlepšího z obou technologií – bezpečného, rychlého a jednoduchého navázání komunikace pomocí NFC a poté přenosu dat přes Bluetooth či Wifi, jejichž výhodou je možnost komunikovat na dlouhou vzdálenost a mnohem rychleji.

Odesílání libovolného obsahu

Pomocí NFC lze přenášet textové informace, vizitku kontaktu. Nejčastěji se však používá k načtení URL či URI adresy, která posléze odkazuje uživatele na video, obrázek, hudební soubor, nebo třeba dokument. K započetí přenosu dojde okamžitě po přiložení zařízení k NFC Tagu, nebo aktivnímu zařízení. Žádná konfigurace, žádné čekání.

Rok 2012 bude podle odborníků ve znamení NFC, předpokládá se rozšíření plateb mobilním telefonem a celkové masové rozšíření technologie NFC napříč segmenty.

1 komentář u „Co lze pomocí NFC realizovat?

  1. Pingback: NFC pomáhá matkám s rodičovstvím | NFCtech.cz

Napsat komentář